POS MÜŞTERİ EKRANI NEDİR VE NEDEN İHTİYACINIZ VARDIR?

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • POS MÜŞTERİ EKRANI NEDİR VE NEDEN İHTİYACINIZ VARDIR?
POS MÜŞTERİ EKRANI NEDİR VE NEDEN İHTİYACINIZ VARDIR?

POS MÜŞTERİ EKRANI NEDİR VE NEDEN İHTİYACINIZ VARDIR?

POS MÜŞTERİ EKRANI NEDİR VE NEDEN İHTİYACINIZ VARDIR?

Adından da anlaşılacağı gibi, müşteriye dönük ekran, müşterilerin siparişlerini, menü öğelerini ve fiyatları dahil olmak üzere gerçek zamanlı olarak görmelerini ve onaylamalarını sağlayan dijital bir ekrandır. Bir müşteri ekranı, konuklara siparişlerinin ayrıntılarını görme fırsatı verdiği ve sonuçta kafa karışıklığını, hataları ve gecikmeleri önlemeye yardımcı olduğu için müşteri deneyimini önemli ölçüde iyileştirebilir.

Ancak müşteriye dönük bir ekrandan faydalananlar yalnızca misafirleriniz değildir. Restoranlar, Kafeler ve aslında tüm işletmeler için, POS entegre müşteri ekranı kullanmak, artan verimlilikten daha büyük çek boyutlarına kadar bir dizi avantajla birlikte gelir.

Kendi işletmeniz için müşteriye dönük bir ekran almayı düşünüyorsanız, bu makale güçlü restoran teknolojisi hakkında bilmeniz gereken her şeyi kapsayacaktır:

MÜŞTERİ EKRANI NEDİR?

Ayrıntılara dalmadan önce, büyük bir soruyu cevaplayalım: Müşteri ekranı nedir?

Müşteri Ekranı, satış noktasında müşterilerinize ayrıntılı sipariş ve ödeme bilgilerini görüntülemenizi sağlayan bir ekrandır (monitör veya tablet).

Kendi kendine sipariş veren bir kiosktan farklı olarak, müşteri, müşteriye dönük görüntü ekranındaki hiçbir bilgiyle etkileşime girmez veya herhangi bir düğmeye basmaz - bunu yalnızca görsel bir onay olarak kullanır. Bir müşteri görüntüleme ekranı ayrıca restoranınızın özel markasıyla özelleştirilebilir ve müşterilere promosyonlar, yeni menü öğeleri ve daha fazlası hakkında ek bilgi sağlamak için kullanılabilir.

Bir müşteri ekranının bağımsız bir teknoloji parçası olmadığını, daha ziyade tüm POS sisteminizin bir bileşeni olduğunu unutmamak önemlidir. Bir müşteri ekranı, POS sisteminizle aynı yazılım üzerinde çalışır, böylece personelin POS'a girdiği bilgi, müşteriye dönük ekranda otomatik olarak yansıtılır. Çoğu durumda, müşteriye dönük ekranınız, iPad tablet gibi POS terminallerinizle aynı donanımdan oluşacak, ancak müşteriye dönük olacaktır.

Müşteriye dönük ekranlar en çok fast-food mekanları gibi sınırlı hizmet veren restoranlar tarafından kullanılır, çünkü bunlar müşterinin siparişlerini verdiği ve ödeme yaptığı tezgahta sergilenebilir. Ürünler ödeme sırasında satılırken fiyatları görsel olarak görüntülemeniz bile gerekebilir. İşletmenizi uyumlu tutmak için müşteriye bakan bir ekranın gerekli olup olmadığını öğrenmek için yerel yasalarınızı kontrol ettiğinizden emin olun.

Restoranlar için Müşteri Ekranının 5 Faydası

Temelden ziyade sahip olması güzel gibi görünse de, müşteriye dönük bir ekran, restoranınız için fark ettiğinizden çok daha fazla fayda sağlar.

Aşağıda, neredeyse her restoranının bir POS müşteri görüntüleme sisteminden yararlanabileceği altı yöntem bulunmaktadır:

1. Müşteri Deneyimini İyileştirir

Bir POS ekranının en belirgin faydalarından biri, müşteri deneyimi üzerindeki etkisidir.

Bir personel müşterinin sipariş bilgilerini girdiğinde, her bir ürün ve fiyat müşteriye dönük ekranda görünecektir. Bu, POS ekranının müşteriye, herhangi bir değiştirici veya değişiklik dâhil olmak üzere sipariş bilgilerinin doğru olup olmadığını kontrol etmenin hızlı ve kolay bir yolunu sağladığı anlamına gelir. Ayrıca, müşterinin her bir ürünün maliyetini bilmesini sağlar ve uygulanan indirimleri gösterir.

Bir müşteri ekranının sağladığı şeffaflık müşteriler için son derece değerlidir, çünkü onlara tam olarak ne sipariş ettiklerini ve bunun için ne kadar ödeyeceklerini garanti eder.

Müşteriler POS müşteri ekranında sipariş bilgilerini gördüklerinde hataları kolayca tespit edebilirler. Sonuç olarak, bir POS ekranı personel ve müşteriler arasındaki iletişimsizlik riskini önemli ölçüde azaltır ve sonuçta daha az sipariş hatası, boşluk ve kompozisyona yol açar. Müşteriler sürekli olarak doğru sipariş aldıklarında, bu, restoranınızın hizmeti hakkında olumsuz müşteri yorumu alma olasılığını azaltır.

2. Kontrol Boyutlarını Artırır

Müşteriye dönük bir ekran, restoran satışları ve hatalı satış söz konusu olduğunda da güçlü bir araç olabilir.

POS Sisteminde farklı ürünleri veya seçenekleri görsel olarak görüntüleyebildiğiniz için müşteri ekranıyla daha fazla satış yapmak kolaydır - aç misafirleri fazladan bir şeyle cezbetmek için mükemmel bir an.

Bir POS müşteri ekranı, misafirleri sipariş ettiklerinden veya tipik olarak sipariş ettiklerinden farklı ürünler almaya teşvik edebilir. Bu durumda, özel teklifleri vurgulamak, yeni menü öğelerini tanıtmak veya ek menü bilgileri sağlamak için bir müşteri ekranı kullanabilirsiniz. Satış noktasında bu ek bilgilerle birlikte sunulduğunda, müşteriler siparişlerini değiştirmeye daha kolay yönlendirilebilir.

Her 10 müşteriden yedisi, bir ürün veya hizmeti satın aldıklarını bildiren bir tabela nedeniyle, satış noktasındaki görsel hatırlatıcılar, müşteri davranışını etkilemek ve satışları artırmak için mükemmel bir yerdir. Ve günün sonunda, tüm bu büyük çekler işletmenizin gelirinde büyük bir artış sağlayabilir.

3. Daha Hızlı Sipariş Süreci

Hızlı servis yapan bir restoran işletiyorsanız, hızın konuk deneyiminin önemli bir parçası olduğunu bilirsiniz. Müşteriye dönük bir ekran, tezgâhtaki çizgilerin süreyi uzatmamasını sağlamak için sipariş sürecini hızlandırabilir.

Belirtildiği gibi, bir POS müşteri ekranı, misafirlerin sipariş bilgilerini kolayca ve hızlı bir şekilde onaylamasına olanak tanıyarak hata riskini önemli ölçüde azaltır. Ve daha az sipariş hatasıyla, personel, hizmeti genellikle yavaşlatan son dakika değişiklikleri veya düzeltmeleri yapmak için daha az zaman harcar.

Ve işlerin ilerlemesini sağlayan sadece doğru sipariş bilgileri değil, aynı zamanda işlem bilgileri. Misafirler POS ekranında işlemlerinin tam dökümünü görebildiklerinde, personel ile farklı ürünlerin fiyatı veya belirli indirimlerin uygulanıp uygulanmadığı hakkında konuşmaları ortadan kaldırır. Ve toplamın doğru olup olmadığını kontrol etmek için daha az zaman harcayarak, çizgiler önemli ölçüde daha hızlı hareket eder.

Bekleme sürelerinin kısaltılması, sınırlı hizmet veren restoranların başarısı için çok önemlidir ve araştırmalar, küçük bir düşüşün bile kâr hanenizde büyük bir etkisi olabileceğini göstermektedir. 

4. Müşteri Bağlılığını Artırır

Araştırmacılar, müşterilerin bekleme sürelerini meşgul oldukları zaman daha kısa olarak algılama eğiliminde olduklarını bulmuşlardır. Müşteriye dönük ekranlar bu anlamda değerli bir araçtır çünkü dikkatleri beklemeden uzaklaştırmaya yardımcı olabilir ve konukları satış noktasında meşgul ederek can sıkıntısını en aza indirebilirler.

Örneğin, İXİRPOS Müşteri Ekranı ile, POS ekranını mevcut olayları veya promosyonları, yeni ürünleri ve diğer bilgileri vurgulayan bir "Günün Mesajı" gösterecek şekilde yapılandırabilirsiniz. Konukların tezgâhta meşgul olmasını sağlamak için bu mesajı göz alıcı bir özel grafikle de eşleştirebilirsiniz.

Bazı restoranlar ayrıca sosyal medya profillerini sergilemek ve müşterileriyle içerikleriyle etkileşim kurmak için bir satış noktası ekranı kullanmak isteyebilir. Örneğin, başarılı bir Instagram profiliniz varsa, bu resimleri satış noktasında sergilemek, müşterinizin dikkatini çekmek ve çevrimiçi takipçi sayınızı artırmak için mükemmel bir zaman olabilir.

5. Mağaza İçi Reklamcılıkta Para Tasarrufu Sağlar

Güçlü bir marka varlığı yaratmak, restoranlar için hiç bu kadar önemli olmamıştı ve bir müşteri ekranı, müşterilere göndermek istediğiniz mesajı pekiştirmeye yardımcı olabilir.

Müşteriye dönük ekranların çoğu son derece özelleştirilebilir; bu, ekranınızın görünümünü ve hissini belirli markanıza uyacak şekilde ayarlayabileceğiniz anlamına gelir. Örneğin, İXİRPOS Müşteri Ekranı, restoranınızın markasını genişletmenize olanak tanıyan özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzüne sahiptir. Logo ve promosyon görsellerini önden değiştirme seçenekleriyle, POS ekranınızın mekanınıza uyduğundan emin olabilirsiniz.

Diğer bir deyişle, POS müşteri ekranınızı marka mesajınız için bir dijital tabela türü ve değerli gayrimenkul olarak düşünebilirsiniz. Bu, satış noktasında dikkat çekici bir markanız varsa, geleneksel mağaza içi reklamcılığa daha az para harcayabileceğiniz anlamına gelir.

Müşteriye dönük ekranlar bir süredir ortalıkta olsa da, sınırlı hizmet veren restoranlar için hiç bu kadar değerli olmamıştı. COVID-19'un ardından, müşterilerle etkileşim kurmak ve güven oluşturmak zordur çünkü personel ve müşteriler arasındaki etkileşim sınırlıdır. Bununla birlikte, bir POS müşteri ekranı, müşterilere genel deneyimlerini artırmaya yardımcı olan değerli ve ilgi çekici bilgiler sağlamanın güvenli ve kolay bir yolunu sağlar. Ve günün sonunda, daha iyi bir müşteri deneyimi, daha fazla tekrar eden müşteri ve daha fazla satış anlamına gelir.

Müşteri Temsilcisi

Biz Sizi Arayalım

Daha detaylı bilgi almak için 0850 441 49 47 nolu telefonu arayabilirsiniz veya numaranızı bırakın biz sizi arayalım.