9 Neden ile Bir Restoran, Cafe ve Bar POS Sistemine Yatırım Yapmaya Değer

  • Ana Sayfa
  • Blog
  • 9 Neden ile Bir Restoran, Cafe ve Bar POS Sistemine Yatırım Yapmaya Değer
9 Neden ile Bir Restoran, Cafe ve Bar POS Sistemine Yatırım Yapmaya Değer

9 Neden ile Bir Restoran, Cafe ve Bar POS Sistemine Yatırım Yapmaya Değer

Modern restoran teknolojisinin – Özellikle bir restoran, cafe ve var POS sistemi – en iyi sağladığı yararlardan biri yatırımın geri dönmesidir.

Hâlâ kağıt üzerinde çalışan çoğu işletme, kendi kazanılmış sermayesini, değerini kanıtlanmamış bir şeye yatırım yapıyorlar. Fakat bir POS (Satış Noktası Terminali) bu kötü alışkanlığı değiştirebilir.

Hâlâ kararsız iseniz aşağıda bir POS terminali almanın buna gerçekten değdiğini gösteren 9 nedene bir göz atın.

1.             Kolay Arayüz ile Satışları Hızlandırın

Eski pos sistemleri teknolojileri doğru zamanda doğru tuşu bulmayı zorlaştırıyor gibi. Ayrıca eskinin üzerinde yeniden güncellemeler yapmak tam bir soruna neden olabiliyor.

Kolay menüler ile modern pos sistemleri sektör uzmanları ile işlem sırasına göre hazırlanması ile işlemleri kolaylaştırmak ve personele ekstradan 10-15 saniye kazandırabilir ve yoğun bir günde bu 10-15 saniye büyük bir zaman dilimidir. Modern bir POS Sistemi sayesinde siparişler hızlı alınır ve personelin stresi de azalır. Bunların hepsi uzun vadede sermayenizi koruyacaktır.

2.             Kullanımı Kolay Kurulum ile Hataları Azaltın

Siparişlerin girişlerindeki zamandan ve paradan tasarruf etmenin yanında Modern POS sistemleri sunucuların ve kasiyerlerin bir siparişi yanlış girmesini zorlaştırır. Bu hatalı girmeler %1 oranında gerçekleşse de ne kadar tasarruf edileceğini bir düşünün.

Bir hata müşteriyi üzüyorsa o müşteri işletmenize bir daha gelmeyebilir. Modern POS sistemleri ile bu hata oranı çok çok düşecektir.

3.             Gıda Maliyetlerine Geri Dönün

Modern Pos Terminaline bir sipariş girildiğinde yazılım bu işlemi sisteme kaydeder. Eğer birisi 4 çeşit içerikli bir kumpire ekstradan 2 çeşit içerik daha eklemek isterse bu ayrı fiyatlandırılmalıdır ve Modern POS sistemi ile bunu kolaylıkla başarabilirsiniz. Müşteriye bu ekstra fiyatlandırmayı anında söylemek her zaman için daha güzeldir.

4.             Personel Hırsızlık Riskini Azaltın

Sağlıklı gün sonu yapamayan bir pos terminali veya kâğıt üzerindeki sisteminiz personellerinizin sizden çalmasını daha kolay hale getirirken gün sonlarında karşılaşacağınız zorlukları düşünmek bile istemezsiniz. Fakat doğru bir pos sistemi, çalışanların bunu bildiğinde bu riski minimize edecektir.

5.             Stoklarınızı Etkili Bir Şekilde Takip Edin

Size stoklarınızı hızlıca sayıp doğru sonuçları alabileceğinizi söylesek? Modern Pos Sistemleri ile elinizde kalan stok miktarlarının listesini alıp nelerin bittiğini görebilir veya kritik miktar sayesinde ürünlerinizden hangilerinin bitmek üzere olduğunu görebilirsiniz. Deponuza gidip tek tek saymaktan daha kolay değil mi?

6.             Mobil POS Uygulamaları ile Beklemeyi Azaltın

Yoğun bir günde %20 oranında daha hızlı masa açmak, sipariş girmek gerekir. Eğer POS sisteminiz yoksa veya POS sisteminiz bu hızı sağlayamıyorsa Modern bir POS sistemine sahip olma vaktiniz gelmiş de geçiyor demektir. Çünkü Modern POS sistemleri artık Mobil uygulamalara sahiptirler ve bu uygulamalar siparişlerin anında mutfağa doğru bir şekilde ulaşmasını sağlar.

7.             Daha Sadık Müşteriler Edinin ve Onları Kalıcı Hale Getirin

POS Sisteminize entegre edilen bir sadakat yazılımı sayesinde müşterilerinize ödüller verirsiniz. Ve hangi müşterinizin ne kadar sadık olduğunu görebilirsiniz.

8.             Online Siparişlerinizi, Telefon ile Yapılan Siparişlerinizi Ayrı Ayrı Kontrol Edin

Bilgisayarın başına oturduğunuzda web sitenizden veya telefondan gelen siparişlerin aynı anda karşınızda olduğunu düşünün. Kendi Web sitenizden alınan bir sipariş için ekstradan bir komisyon ücreti ödemezsiniz.

9.             Kâğıt Atıklarını ve Maliyetleri Yok Edin

“Adisyon kâğıdımız bitti hemen bin tane daha bastıralım.” Bu dertten artık kurtulun. Mobil uygulamalar sayesinde artık masalara adisyon bırakmayın. Hatta adisyon sonucunu da KASA’da direkt müşteriye gösterin ve ekstra adisyon basmayın. Bu sayede adisyon ve makbuz harcamalarınızdan da kısın.

 

Mevcut POS Terminalinizde ekstra özellikler yaptırmak, sürekli her hatada firmaya bağlı kalıp ekstra ödemeler yapmaktansa yeni bir Modern POS sistemi satın almak daha mantıklıdır.

POS Sistemimizi incelemek ve demosunu kullanmak için Demo Talebi Formunu doldurabilirsiniz.

*** ixirPOS ***

Müşteri Temsilcisi

Biz Sizi Arayalım

Daha detaylı bilgi almak için 0850 441 49 47 nolu telefonu arayabilirsiniz veya numaranızı bırakın biz sizi arayalım.